Cikkek

A szerencsejáték alapvetően a szórakozás egyik formája. Fontos azonban látni, hogy vannak, akikre nézve veszélyt jelenthet. A túlzó játék ugyanis függőség kialakulásához vezethet, amelynek számos negatív következménye lehet, és nemcsak az egyént, hanem a környezetét is negatívan érintheti.

A szerencsejáték izgalmas lehetőség, egy kis plusz izgalom a mindennapokban. Egy jó tipp, egy megérzés, egy nyerő szám és máris jön az adrenalinlöket.

De vajon hol húzódik a határ a játéköröm és függőség között?

A felelős játék nem azt jelenti, hogy kerüljük el a szerencsejátékot, hanem azt, hogy tudatosan, kontrolláltan és okosan játsszunk. Mert ha elveszítjük a kontrollt, a játék már nem öröm, hanem probléma forrása lehet.

A Szerencsejáték Zrt. elkötelezett amellett, hogy biztonságos és szórakoztató játékélményt nyújtson. Ez teremti meg ugyanis a Társaság és a játékosok közötti bizalom alapját, valamint biztosítja, hogy az általa kínált játékok úgy nyújtsanak élményt, hogy közben nem hordozzák a függőség kialakulásának kockázatát. Ezeket betartva a szerencsejáték meg tudja őrizni valódi szórakoztató jellegét.

A felelős játékszervezés vállalati stratégiánk egyik alappillére, a törvényben meghatározott kötelezettségen túlmutató, hosszútávú elkötelezettség és etikai alapelv is a játékosaink irányába. Kiemelt célunk megóvni őket a túlzásba vitt szerencsejáték káros következményeitől, külön hangsúlyt fektetve a kiskorúak játéklehetőségeinek elkerülésére és az egyéb sérülékeny társadalmi csoportok védelmére.

Elköteleződésünket is mutatja a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága, mint felügyeleti szerv által kiadott ’Ajánlott felelős játékszervezői minősítés’, továbbá a European Lotteries és a World Lottery Association nemzetközi szakmai szervezetek felelős játékszervezési tanúsítványai.

2025 áprilisában egy teljes hónapon keresztül kiemelt figyelmet szentelünk a felelős játékszervezés és a felelős játék fontosságának. Ennek keretében a lottózói információs kijelzőkön hetente más témában hívjuk fel játékosaink figyelmét a tudatos játékra, továbbá tájékoztató kisfilmekkel is készülünk, melyeket a TV2 csatornáján, illetve Edukációs kisfilmek aloldalunkon tekinthetnek meg az érdeklődők.

Ha úgy érzed szeretnél segítséget kérni, ne késlekedj!

Keress szakértői segítséget, vagy fordulj támogató csoporthoz és vedd vissza az irányítást!